В Острозькій академії відбулося відкриття транскордонного проекту

01 березня 2018, Автор: INCGC

У Національному університеті «Острозька академія» 28 лютого відбулось офіційне відкриття проекту «Підвищення конкурентоздатності випускників на ринках праці України і Білорусі шляхом створення транскордонної мережі університетських Центрів професійного і кар’єрного консультування».

Виконавцями транскордонного проекту є чотири університети: Національний університет «Острозька академія» (Україна), Брестський державний університет ім. О. Пушкіна (Білорусь), Луцький національний технічний університет (Україна) та Гомельський державний університет ім. Ф. Скорини (Білорусь). В межах проекту на базі цих університетів створено центри професійного та кар’єрного консультування.

Учасників першої конференції проекту привітали: ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник, ректор Луцького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Петро Савчук, декан соціально-педагогічного факультету Брестського державного університету ім. О.С.Пушкіна, кандидат педагогічних наук, доцент Надія Леонюк та заступник декана факультету психології та педагогіки Гомельського державного університету ім. Ф.Скорини Віталій Дворак.

Керівник проекту — кандидат психологічних наук, доцент Едуард Балашов презентував учасникам зміст проекту, його кількісні показники та показники успішності виконання проекту. Обговорили також планування виконання проекту, звітності та видимості.

Про науково-методичні підходи профорієнтації студентів та школярів на основі досвіду Брестського державного університету ім. О. Пушкіна розповідала доцент кафедри педагогіки Брестського державного університету ім. О. Пушкіна, методист з професійного і кар’єрного консультування Марія Ковалевич.

Також відбулась презентація та обговорення структури веб-сторінки проекту.

Ціллю проекту «Підвищення конкурентоздатності випускників на ринках праці України і Білорусі шляхом створення транскордонної мережі університетських Центрів професійного і кар’єрного консультування» є покращення рівня життя місцевих громад шляхом підвищення конкурентоспроможності молоді на ринках праці України та Білорусі. Відтак виконавцями програми розроблена система професійно-технічного навчання для студентів та випускників університетів-партнерів, яка забезпечує розвиток професійної та кар’єрної самоідентифікації випускників та подання їх професійної компетенції роботодавцям на ринках праці України і Білорусі.

Серед цільових груп проекту — учні старших класів та абітурієнти, бакалаври і випускники університетів, фахівці з професійної та кар’єрної орієнтації.

Для цільових груп проекту заплановано організацію семінарів та майстер-класів у рамках роботи центрів професійного та кар’єрного консультування. Також відбуватиметься підготовка і сертифікація консультантів, професійна і кар’єрна орієнтація абітурієнтів та випускників, обмін досвідом та найкращими практиками.

Крім цього, виконавці програми постійно інформуватимуть роботодавців про кар’єрний потенціал випускників шляхом організації доступу до бази даних резюме через мережу Інтернет.

Проект «Підвищення конкурентоздатності випускників на ринках праці України і Білорусі шляхом створення транскордонної мережі університетських Центрів професійного і кар’єрного консультування» реалізується згідно грантової програми EaPTC Білорусь — Україна за підтримки Європейського Союзу.

Джерело: www.oa.edu.ua

Теги: Острозька академія Проект Транскордонний проект

Більше новин

У Луцькому НТУ урочисто відкрили Центр професійного і кар’єрного консультування
14 липня 2018, Автор: Луцький національний технічний університет

У Луцькому НТУ урочисто відкрили Центр професійного і кар’єрного консультування

У стінах Луцького національного технічного університету відбулося урочисте перерізання стрічки, що символізувало відкриття нової сучасної платформи для підвищення якості профорієнтації молоді - Центру...

У Луцькому НТУ навчали методиці профорієнтації молоді
20 червня 2018, Автор: Луцький національний технічний університет

У Луцькому НТУ навчали методиці профорієнтації молоді

У рамках програми територіальної співпраці країн східного партнерства Білорусь-Україна, кандидат психологічних наук та консультант проекту «Профорієнтатор Україна» поділилася досвідом щодо питань проф...

У Луцькому НТУ відбулися координаційне засідання та воркшоп з методики профорієнтації та розвитку кар’єри
10 травня 2018, Автор: Луцький національний технічний університет

У Луцькому НТУ відбулися координаційне засідання та воркшоп з методики профорієнтації та розвитку кар’єри

До Луцького національного технічного університету з’їхалися представники із університетів Білорусі та Острога, аби спільно підняти питання профорієнтації молоді та впровадити нові механізми кар’єрного...

Інформація про донорів

Територіальне співробітництво країн Східного партнерства (EaPTC)

Програма EaPTC направлена на вирішенняя проблем місцевого / регіонального розвитку прикордонних територій. Основні зацікавлені сторони: державні установи та приватні організації, що володіють можливостями розробки й реалізації проектів територіального співробітництва

eaptc.eu

Європейський союз

Головними завданнями в діяльності Представництва Європейського союзу в Україні є наступні:

Сприяти політичним та економічним зв’язкам між Україною та Європейським Союзом шляхом підтримання ефективного діалогу з урядовими установами та підвищення поінформованості про Європейський Союз, його установи та програми;

Відстежувати впровадження Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС;

Інформувати громадськість щодо розвитку Європейського Союзу, роз’яснювати та відстоювати окремі аспекти політики ЄС;

Брати участь у впровадженні програм зовнішньої допомоги Європейського Союзу.

eeas.europa.eu

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)

Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень з 1993 року. Наразі понад 350 національних та іноземних фахівців представляють GIZ орієнтовно у 20 населених пунктах України. Крім того, понад 30 інтегрованих та реінтегрованих експертів працюють безпосередньо в українських органах управління, торгово-промислових палатах, університетах та неурядових організаціях. З 2009 року GIZ має бюро в Києві.

www.giz.de